Yıkanmaktan Korkan Bebekler İçin Yapılması Gerekenler

 

Yıkanmaktan bebeklerin korktuğu herkes tarafından iyi bilinen bir efsanedir. Efsane olarak bizler için kalacak olsa da çocuk sahibi olan kadınlar fazlasıyla bunun ceremesini çekmişlerdir. Bu sorunlarla eğer siz de karşılaştıysanız ve artık bir son vermek istiyorsanız vereceğimiz önerileri denemenizi tavsiye ederiz. Yıkanmaya bir bebeği alıştırmak için onu öncelikle kuru ortama alıştırmanız gerekir. Oyuncaklarını banyoya, küvete doldurun ve orada oynaması için ona müsaade edin. Büyük ihtimalle bu işe yarayacaktır. Fakat daha farklı yöntemlerimiz de bulunmaktadır.

Banyoya ve suya bir bebeği alıştırmak için kesinlikle onu zorlamayın ve ona bağırmayın. Birkaç gün evinizin içini sıcak tutun ve çocuğun bu süreç içerisinde çıplak olarak oyun oynamasına ve evin içerisinde dolaşmasına müsaade edin, suyun altına kendi isteği ile girmek isteyecektir. Çocuğunuzu yıkarken eline bir oyuncak vermek, oyuncak ördeği küvete koymak onun çok hoşuna gidecektir ve yıkanmaktan ziyade oyunla ilgilenecektir. Küvetten eğer korkuyorsa çözüm yolu büyük bir leğen de olabilir. Sabır ve anlayışlı olmanız gerektiğini de son olarak vurgulayalım.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yetiştirmenin Altın Kuralları başlıklı makalemizde Çocuk Yetiştirmenin Kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Anne Günlüğü