Yaz Tatilinde Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Yaz Tatilinde Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Yaz mevsimi hem yetişkinler hem de çocuklar için bol bol dinlenmek ve eğlenmek demek. Özellikle tatil programı yapıldıysa, nerelere gidilecek, neler yapılacak, nereler gezilecek gibi programlar da yapıldıysa tatil günü iple çekilir. Çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi açısından önemli bir yere sahip olan tatil zamanları ebeveynler tarafından çok güzel ve eğitici olacak şekilde değerlendirilmeli.

Peki ya Tatil İptal Olursa?

Planlanan ve özellikle miniklerin heyecanla beklediği bir tatil planı çeşitli sebeplerden ötürü iptal olabilir. Bu durumda ebeveynlerin çocukları için endişenmemesi için çeşitli etkinlikler önerebiliriz.

Tatil Yoksa Eğlenceli Kurslar Var

Çocuğunuzla Tatile Gidemiyorsanız onu bulunduğunuz şehirde bir yüzme kursuna ya da futbol okuluna gönderebilirsiniz. Tatilin sadece şehir dışına çıkmak olmadığını böylece anlayacaktır ve böyle durumlarda daha eğlenceli ve eğitici nasıl vakit geçirebileceğini de öğrenecektir. Bu tür yaz kursları çocuk gelişimi için önemli bir yere sahiptir.

Sanat Atölyelerinde Vakit Geçirebilir

Özellikle 0-6 yaş grubunda olan çocuklar için açık olan sanat atölyeleri onların hayal gücünü zenginleştirir. Çocuğunuzun sıkılacağını hiç düşünmeyin çünkü yaratıcı sanat atölyelerinde resim, müzik, cam işleme gibi pek çok çocuk aktiviteleri var.

Düzenli Spor İçin Tam Vakti

Yaz mevsimi gelmişken, dışarıda spor yapmak daha zahmetsiz ve güzel bir hal alır. Tatile gidemediğiniz için deniz kum ve güneşten uzak kalmayın. Çocuğunuzla beraber sabah ve akşam yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Böylece onun spor alışkanlığını bir düzene bağlamış olursunuz ve bu vesile ile beslenme alışkanlıkarını da  gözden geçirme şansını bulabilirsiniz.

Hayvanları Yazın da Unutmayın

Hayvan sevgisinin çocuk gelişiminde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Tüm gün evde kalıp sıkılmasını istemiyorsanız hayvanlarla buluşturun onu. Hayvan barınaklarına beraber gidip onlarla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu aktivite hem çocuğunuzu hem de barınaklarda sıkılan hayvanlara iyi gelecektir.

Tüm bu yararlı bilgiler ve daha fazlasına ulaşmanız Çocuklu Dünya ile çok daha kolay. Çocuğunuzun gelişimini burada bulunan uzman yazıları  ile yakından takip edebilirsiniz.

Çocuklu Dünya’yı Kısaca Tanıyalım

Çocuklu Dünya 0-6 yaş grubundaki minikler için çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, çocuk aktiviteleri ve çocuk eğitimi gibi birçok konu ile ilgili uzman görüşlerini bulabileceğiniz bir site. Siteye üç adımda kolayca kayıt olabilirsiniz. İlk adımda mail adresinizi girdikten sonra ikinci aşamaya geldiğinizde çocuğunuzla alakalı bilgileri girebilirsiniz. Bu aşamada karşınıza çıkacak olan bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi ile ilgili soruları yanıtlayarak çocuğunuzun profilini oluşturabilirsiniz. Son aşamada ise yanıtladığınız sorulara göre çocuğunuzun tüm bu kategorilerdeki gelişimine uygun programlarına ulaşabilirsiniz.

Bedensel gelişim kategorisinde karşınıza çıkabilecek ‘tek ayak üzerinde durabilir mi?’ sorusu,

Zihinsel gelişim bölümünde ‘Üç veya daha fazla anlamlı cümleler kurar mı?’ sorusu,

Sosyal gelişim kategorisinde ‘başka çocuklarla oyun oynar mı?’ ve

Duygusal gelişim kategorisinde sorulan ‘Utandığını belli eder mi?’ gibi kilit sorular ile çocuğunuzun gelişim tablosunu çıkarmanız için sizi yönledirir. Tüm bu soruları yanıtladıktan sonra, çocuğunuzun gelişim aşaması kaydedilerek, bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için çeşitli programlar sunar.

Çocuğunuzun gelişimini takip etmek için hemen Çocuklu Dünya’ya hemen kaydolun!

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Zeka Geriliği Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Anne Günlüğü