Katı besinlere geçerken bebeğe neler verilebilir?

Katı besinlere geçerken bebeğe neler verilebilir?Eğer bebek rahatlıkla yiyebiliyorsa elma, havuç, muz, kivi gibi verilebilecek her türlü meyve faydalıdır. Sebze çorbası bebekler için bir mineral deposudur. Sebze çorbasının verilmesi kesinlikle önerilmektedir.

Bebeklerde Ek Gıdalara Geçiş

Bebeklerin sindirim fonksiyonlarını düzenlemek adına, karbonhidrat alımına yardımcı olacak olan pirinç unu ile hazırlanmış olan muhallebi ve tahıllı veya pirinçli kaşık mamaları da bebekler için faydalıdır. Bebeklerde geçiş sürecinde sebze çorbası ve muhallebi sindirimi kolaylaştıran bağırsakları yormayan bir besin olduğu için bunlarla başlandığında daha sonraki ek gıdalar açısından veya katı gıdalara geçiş açısından çok daha kolay olur.

Sponsorlu BağlantılarBebek için püre hazırlamak
Bebeklere yemek hazırlanırken püre hazırlanırken cam rende kullanılması çok önemlidir. Blender mikser gibi aletler kullanılmamalıdır. Çünkü daha ileriki dönemlerde bebeğin beslenme alışkanlıkların da sorunlar oluşabilir. Yutkunma sorunları yaşanabilir. Meyve verilirken de bütün meyveler mikser yada blender da ezilerek verilmemelidir. Meyvelerin karıştırılmadan verilmesine özen gösterilmelidir. Sebze çorbaların da sebze pürelerinde ise mevsim sebzeleri bir araya getirilebilir. Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzelerle hazırlanan çorba ve püreler bekletilmeden kısa zaman içinde tüketilmelidir.

Sporlu BağlantılarSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM