Katı Besinlere Geçen Bebek

Katı Besinlere Geçen BebekBebeklere ek gıda verilese de katı besinlere geçilse dahi anne sütüne devam edilmelidir. 1-1,5 yaşına kadar anne sütüne devam edilmelidir. Ama bunun yanında bir yaşından itibaren ek gıdalar olarak katı yiyeceklere de yer verilmelidir.

Anne Sütünden Katı Gıdalara Geçiş

Anne sütünün hızlı bir şekilde kesilmesi bebekte problem oluşturabilir. Katı yiyeceklere ek gıdalara bebek hemen adapte olmaz ve yemek yemesinde bir takım problemler oluşabilir. Mamalarla bebek beslenmeye devam edilmelidir. Anne sütü bitmiş kişilerin ek gıdalarda bebek mamaları kullanmaları gerekir. Tabiî ki burada da verilen mamanın yaşa uygun olup olunmamasına içinde hangi vitaminleri barındırdığına bakılmalı ve ona göre kullanılmalıdır.

Sponsorlu BağlantılarBebek katı besinleri yemiyorsa

Uzman bir doktorun kontrolünde olması gerekmektedir. Bebeğin ek gıdalara geçtikten sonraki takipleri çok önemlidir. Çoğu kez bebeklerde beslenmeyi reddetmek geçiş döneminde ortaya çıkan bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Ama sonraki dönemlerde de ek gıdalara geçilemediyse bu bir takım hastalıkların belirtisi olabilir. Bu konunun uzman tarafından değerlendirilmesi gerekir. Beslenme bir alışkanlıktır. Ama bu bebeğe oyun haline getirilerek bebeğe verilmemelidir. Yani bebeğin dikkatini çekebilecek renkli oyuncaklar veya renkli materyallerle yemek yeme alışkanlığı daha sevecen hale getirilebilir.

Sporlu BağlantılarSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM