Hangi Günlerde Kolay Hamile Kalabilirim?

Hangi Günlerde Kolay Hamile Kalabilirim?

Adetin Hangi Gününde Kolay Hamilelik Olur?

Düzenli bir şekilde adet dönemi geçiren kadınlarda genellikle adet başladığından itibaren 14 gün önce yumurtlama döneminiz olacaktır. Bunu her iki şekilde de hesaplayabilirsiniz. Eğer adet geçirdiğiniz günden itibaren ileri saymak isterseniz 15-16 gün sonrasına tekabül etmektedir. Yani adet olduktan 15 veya 16 sonra yumurtlama döneminiz olacak ve en verimli gebelik süreniz olabilecektir. Diğer bir yöntemle hesaplama gerekirse adet geçirdiğiniz ilk günden geriye doğru 14 gün saymanız dahilinde yumurtlama süreniz olacak demektir. Sağlık durumunuza göre bu süre 2 veya 3 gün uzayabilir. Bu zamanlar sizin bebeğiniz olması için yani hamile kalmak için en verimli dönemlerdir.

Burada belirtilmiş olan günler sağlıklı bir birey için en doğurgan olduğu ispatlanmış günlerdir. Bu süre zarfında hamile kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Eğer hamilelik konusunda yumurtlama hesaplama tarihi konusunda bilginiz yok ise burayı tıklayarak yumurtlama hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Hangi günlerde erkek veya kız çocuğa gebe kalınır?

Adet ile bebeğin cinsiyetinin ne olacağı konusunda bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Çünkü bebeğin cinsiyetinin kız veya erkek olmasının adet ile ilgili ya da yumurtlama süresi ile bir alakası bulunmamaktadır. Bebeğin cinsiyetinin ne olacağı babadan gelen spermler ve bu spermlerin hızlarına bağlıdır. Ortalama bir süre veya buna benzer bir bilgi doğru değildir. Fakat Çin takvimine göre gebe kalmaya çalışılabilir. Bu takvime göre bebeğin cinsiyetinin %80 dolaylarında doğru olduğu görülmektedir. Fakat bu da bir ihtimaldir.

İlgili Konular
Çin takvimine göre cinsiyet belirleme
Erkek bebek olması için pozisyonlar

Bir önceki yazımız olan 28 haftalık gebelik kaç aylıktır? başlıklı makalemizde 28 haftalık, 28 haftalık bebek ve 28 haftalık bebek kaç aylıktır hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü