Gülden Gelen Güzellik: Gülsha

Gülden Gelen Güzellik: Gülsha

Gül ve gülden elde edilen ürünler, asırlarca insanlar tarafından şifa bulmak ve güzelleşmek amacıyla kullanılmıştır. Kleopatra gibi tarih boyunca güzelliği hikayelere konu olmuş kadınların hemen hemen hepsi, gül suyu kullanmıştır. Gülsha ürünleri de, sizin güzelliğinize güzellik katmak için çalışıyor.

 

Isparta gülü olarak da bildiğimiz Rosa Damascena, çok nadide bir gül türüdür ve gül suyu ve gül yağı elde etmek için, sıklıkla tercih edilir. Yılda bir kere Mayıs ile Haziran ayları arasında hasadı yapılır.

 

gülsha Tam Gül Suyu üretmek için toplanan güller, damıtma fabrikasına getirildiğinde, zaman kaybetmeden damıtma işlemi başlar. Güller canlılığını yitirmeden kazanlara doldurulur, aşağısındaki su kaynayınca, buhar yukarı çıkar ve güller kendi suyunu bırakır. Damıtma işlemi tamamen doğal bir prosedürdür. Ortalama 1 ila 2 saat içerisinde gül suyu elde edilir. Geriye kalan yapraklar, gübre olarak tekrardan toprağa karıştırılır.

 

gülsha Tam Gül Suyu, tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Her yaş grubunun kullanımına uygundur. Kadınlar için olduğu kadar erkeklerin de kullanımına uygundur, cildi nemlendirir, gözenekleri sıkılaştırır, temizler, traş sonrası bakımı olarak kullanılabilir.

 

gülsha Tam Gül Suyu gül yağı ayrıştırılmadan, gül suyunun içinde bırakılarak üretilmektedir, tonik görevi görürken aynı zamanda cildinizin nemlendirilmesine katkıda bulunur. Doğal içeriği ile cilt bakımınız için güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Sadece bir miktar gül suyunu, bir top pamuğa dökün ve hafifçe tampon hareketlerle ve sürtmeden cildinize uygulayın. İsterseniz elinize döküp, yanaklarınıza ve alnınıza, aynı şekilde tampon olarak uygulayabilirsiniz Sıcak yaz aylarında buzdolabında bekletip, soğuk olarak cildinize uygulayarak, hem ferahlayabilir hem de cildinizi nemlendirebilirsiniz.

 

Ayrıntılı bilgi için : http://www.gulsha.com.tr/

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Diş Ağrısı Neden Olur Ne İyi Gelir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Anne Günlüğü