Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

 

Gebelik Hesaplama

Gebelik hesaplama programı ile ne zaman bebeğinizin doğacağını hesaplayabilirsiniz. Buna göre hamile kaldığınız tarih den itibaren yani son adet tarihi yazdıktan sonra doğum tarihi hesabı yapabilirsiniz. Gebelik hesaplama programı ile ne zaman bebeğinizin doğacağını hesaplayabilirsiniz. Gebelik tarihini gün aşırı takip etmek gerekiyor. Bebeğiniz ansızın geliyorum diyebilir.

Aşağıda ki gebelik hesaplama programını kullanarak, bebeğinizin ne zaman dünyaya geleceğini, doğuma ne kadar kaldığını ve kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz. hesaplayabilirsiniz. Şimdiden mutlu doğumlar 🙂

[hamilelik-haftasi]

Anne olmak her çift ve çift adayının hayalidir. Bu hayal doğrultusunda olağanüstü heyecan oluşturur. Sizin için hazırladığımız bu gebelik hesaplama programı sayesinde gebelik hesaplama yapabilir ve bebeğinizin ne zaman doğacağını öğrenebilirsiniz.

Gebelik hesaplanırken baz alınan tarih ise son adet tarihi baz alınarak hesaplanır. Yani bu tarihte gebe kalınmış gibi düşünülerek hesap yapılır. Bu hesaba göre bebeğiniz ortalama 9 ay da dünyaya geleceği hesap edilir. Erken doğum, cinsiyete bağlı erkeklerde 10 gün gecikme değişiklik göstermesini siz hesap etmeniz gerekmektedir.

Gebelik bir dünyaya bebeğin gelişi için gelişim sürecidir. Bu süreç zarfında yumurta ile sperm birleşerek döllenme adı verilen birleşme meydana gelmesi gerekir. Bu birleşme sonucunda gebelik süreci başlamış olur.

Yumurtlama Günü Hesaplama

Kadınlarda yumurtlama günü, regl tarihinden itibaren 15.gün olarak hesaplanır. Kesin bir süre belirtmek mümkün olmamak ile birlikte her kadın için bu gün sayısında farklılık gösterebilir.

Yumurtlama günü hesaplama yöntemleri;

  • Ateş ölçme yöntemi,
  • Yumurtlama hesaplayıcı test yöntemi,
  • Akıntı izlenmesi yöntemleri ile yumurtlama günü hesaplanabilir.

Yumurtlama hesaplarken bu yöntemlerden birini kullanmak gerekir. Bu belirtilen üç yöntem ile hamilelik hesaplanabilir. Bu hesaplanan yollar ile hamile kalınabilir, ilişki sonrasından toplamda 10 geçtikten sonra, kanda yapılacak olan hamilelik testi ile gebelik kontrolü yapılabilir.

Gebelik Kaç Hafta Sürer?

Gebelik hesaplandıktan sonra merak edilen sorulardan biri ise gebelik kaç hafta sürer sorusudur. Gebelik hesaplama yapıldıktan sonra kaç aylık hamile kalındığı öğrenilir. Bu öğrenme sonrasında gebelik sürecinin devamında hamilelik sonu hesaplanmaya başlar.

Buna göre gebelik 9 ay yani 36 hafta sürecektir. Gelişen ani doğumlara göre 33 hafta ile 36 hafta arası doğumlar normal doğum olarak görülmektedir. Buna göre bir sorun oluşturmamaktır.

Anne Günlüğü