Erkek Çocuk Olması İçin Pozisyonlar

Erkek Çocuk Olması İçin Pozisyonlar

Anne ve baba adayları için bazı durumlarda erkek bebek daha çok istenmektedir. Bu gibi durumlarda doğal yollara her zaman başvurmak daha iyi olacağını bilmek gerekir. Her yolu denemekten çok özellikle zamanı iyi bulabilmek ve de erkek çocuk olması için pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Bebeğin Cinsiyetini Erkek mi Belirler Kadın mı?

Bebek oluşumunda özellikle bilmek gerekirse bebeğin erkek olması veya olmaması babaya bağlıdır. Bebeğin olması için genetik şifrede kayıtlı olan 23 çift yani toplamda 46 kromozom mevcuttur. Bunun 23 tanesi anneden, 23 tanesi de babadan gelmektedir. Cinsiyet kromozomu ise kadınlarda iki tane “XX” kromozomu erkeklerde ise bir tane “X” kromozomu bir tane de “Y” kromozomu mevcuttur.

Döllenme öncesinde kadınlarda bulunan yumurta hücresinde sadece bir tane “X” kromozomu bulunur, eğer babadan “Y” kromozomu döllenme anında rahime girerse “XY” çiftini oluşturur ve bebek erkek olur. Fakat babadan “X” kromozomu gelir ve birleşme olursa bu sefer de kız bebek olur. Yani bebeğin erkek olması ve kız olması biraz babaya bağlıdır.

Erkek Çocuk Olması İçin Pozisyonlar

En İdeal Pozisyon : Köpek Stili

Halk dilinde bilinen adı ile “köpek stili” bebek sahibi olmak isteyen adaylar için en çok tercih edilen ve önerilen pozisyonlar arasındadır. Bu birleşme esnasında daha spermler rahime daha yakın olurlar. Bu pozisyonun tercih edilmesinin nedeni ise erkek geni taşıyan spermlerin kadın geni taşıyan spermlere oranla daha hızlı olmalarıdır.

Uzanarak Seks Yapmayın!

En önemli konulardan biri ise budur, uzanarak birleşme hiçbir zaman tavsiye edilmez, eğer çocuk yapma gibi bir düşünceniz var ise her zaman spermlerin ana rahmine daha yakın bir şekilde boşalacağı pozisyonda olmayı tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde çocuk olması dahi zorlaşabilir, spermler çok uzun mesafe kat edemez etse dahi erkek olma oranı düşüktür.

Kadın’ın, Orgazm Olmasını Sağlayın

Birleşme sırasında kadın orgazm olması durumunda vagina daha kaygan bir hale gelecek ve bazik bir hal alacaktır. Bu durumda vaginanın pH durumu erkek geni taşıyan spermler için oldukça faydalı olacak ve daha çok erkek olma olasılığı artacaktır.

Kafeinli İçecekler İçin

Birleşme sırasında kafein spermlerin daha hızlı olmasını sağladığı düşünülmektedir. Buna göre birleşmeden bir süre önce kafeinli içecekler yani kola, kahve gibi içecekler içebilirsiniz.

Sodyum ve Potasyum Tüketin

Dünyaca ünlü olan Üniversitelerden biri olan Oxford Üniversitesinde yapılan çalışmalara göre, potasyum ve sodyum bakımından vücutları zengin olan kadınların erkek bebek sahibi olma oranlarının daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Potasyum kaynağına örnek olarak ise muz diyebiliriz. Sodyum kaynakları ise peynir, turşu soda.

Beslenmeye Özen Gösterin

Erkek çocuk sahibi olmak için uğraşıyor ve bunu başaramıyorsanız, ilk yapmanız gereken şey beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenizdir. Bu sebeple özellikle asitli içecek ve yiyeceklerden kaçınmanız gerekir. Üstte belirmiş olduğumuz kafein konusunda kola belirtmiştik. Kola kafein açısından zengin bir içecektir. Fakat anne için ise kafein zararlıdır. Babadan gelen “Y” spermi daha çok bazik ortamlarda rahat hareket ettiği için annenin asitli gıdalar tüketmekten kaçınması gerekmektedir.

Çin Takvimi Yöntemi

En çok tercih edilen yöntemlerden biri de çin takvimi ile bebek tespitidir. Kadının yaşı ve hamile kalınan ay kesiştiği nokta %90 oranında çocuğun cinsiyetini belirlemektedir.

 

Kaynak https://www.buyutec.net/646-bebegin-erkek-olmasi-icin-neler-yapilmali/

Bir önceki yazımız olan Süt Yapan Yiyecekler başlıklı makalemizde anne sütü hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü

6 YORUM

  1. Erkekçocuk istiyorum ban yardımcı olun

  2. ben erkek sahibi olmak istiyorum

  3. Yorumunuz

  4. bunu deneyipte oglu olan var mı?

  5. Erkek bebek isteyipte uyguladığınız birşeyler varmı lütfen yardımcı olabilirmisinşz

  6. Erkek çocuk istiyorum