Erkek Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Anne-Oğul Rehberi

Erkek Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Anne-Oğul RehberiErkek Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Anne ile erkek çocukları arasındaki iletişim nasıl olmalıdır? Anne ile oğul arasındaki iletişim sorunları, çatışma sebepleri ve çözümlerinden bahsetmek istiyoruz…

Anne-Oğul Arasında Sıklıkla Yaşanan İletişim Sorunları: Erkek çocuk beklentisi ataerkil aile düzeninde olduğundan, bebeklikten ergenlik dönemine kadar kızlara göre fazla ilgi görür. Anne oğlunu bu nedenle eşi gibi görüp davranmalı, onun ergen olduğunu unutmamalıdır.
Aralarında mesafe olsa da bu mesafe kopukluğa yol açmamalıdır.

Annelerin En Çok Oğullarıyla Çatıştığı Konular
Dağınık odası
Yemek yememesi
Ders çalışmaması
Kıyafetlerinin ütüsünü bozması ya da kirletmesi

Sporlu BağlantılarAnne-Oğul Arasında Olması Gereken İletişim: Erkek çocuklara Türk aile yapısında sorumluluk verilmemesi, gelecekte de sorunlara yol açar.anne-cocuk-iliskisi
Oğlunuzun, kıyaslamak kendisini yetersiz ve mutsuz hissetmesine neden olur. Bunun yerine oğlundaki farklılıkları annenin görüp bu yönleri geliştirmesine yardımcı olması gerekir.

Arkadaş gibi genç erkeklere davranmak yerine, daima annesi olduğunuzu ve ona destek vereceğinizi hissettirin. Çünkü anneye ihtiyacı var. Sıklıkla ergenlik çağındaki erkekliklerini ispatlamak için anneyle çatışmaya girmek görülen bir durumdur.

Sporlu BağlantılarSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM