Düşük Nedir? Düşük Nedenleri Nelerdir?

Düşük Nedir? Düşük Nedenleri Nelerdir?

Düşük nedenleri arasında ilk olarak, bebeğin genetik açıdan anormal olması sayılmaktadır. Eğer ki bir bebeğin, yumurta, ya da spermlerinin oluşması sırasında bir anormallik durumu söz konusu olursa, bebeğin hücrelerinde çoğalma görülmeyecektir, ve bu durum da düşük nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Düşük nedenlerinden bir diğerinin de, anne adayının, gebelik sırasında kullandığı ilaçlar olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bir anne adayının gebeliğinde düşük tehlikesinin olup olmadığı zaman zaman anlaşılabilmektedir. Bunun için, bebeği görmek adına çekilen ultrasonografide bebeğin kalp atışlarının zamanından önce görülmesi durumuna dikkat etmek gerekmektedir. Ya da, herhangi bir ağrı durumu söz konusu olmasa dahi anne adayında kanama var ise, düşük tehlikesinden söz etmemiz gerekmektedir.

Bunun yanında, rahim ağzının kapalı olması da düşük tehlikesini beraberinde getirmektedir. Bir anne adayının düşük tehlikesi durumu söz konusu ise, anne adayına yatak istirahati verilmektedir. Yani anne adayı, tüm fiziksel aktivitelerinden vazgeçmeli, sadece banyo, ya da yemek yemek, ve benzer nedenlerle istirahati bırakmalıdır. Ama, eğer düşük tehlikesinin riski daha çok artacak olursa, anne adayının, tamamen ihtiyaçlarını yatakta karşılaması da önerilebilmektedir.

Anne Günlüğü