Dirsek Kararması İçin Doğal Çözümler

Dirsek Kararması İçin Doğal Çözümler

Hepimiz cildimiz parıl parıl parlasın, sağlıklı ışıldasın ister. Ancak bu herkes için mümkün değildir. Özellikle dirsekler ve diz kapakları, çabucak kararır ve pis görünebilir. Bunun sebebi, sürtünme ve cilt kuruluğudur. Cilt kuruluğu sebebiyle, cilt kararması en çok karşılaşılan cilt sorunlarından biridir. Ancak doğal ve basit yöntemlerle, kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.

 

Limon, muhteşem bir ağartıcı içeriğe sahiptir. Ayrıca antioksidandır. Bu nedenle, derinin yenilenmesine ve dirseklerdeki kararmanın azalmasına yardımcı olabilir. Uygulaması ise oldukça basittir, sadece ortadan ikiye kesip, dirseklerinizi ovalayabilirsiniz. Çok çeşitli uygulama yöntemleri olan limon, cildinizdeki ölü derilerden kurtulmanıza yardım edebilir.

 

Hindistan cevizi yağı, cildin nemlendirmek için kullanabileceğiniz en etkili besinsel yağlardan biridir. Sadece cildinizde kuruyan bölgelere sürün ve etkisini kendi gözlerinizle görün. Ayrıca hasar görmüş cildin yenilenmesine yardım edebilir. Dirseklerinize, biraz Hindistan cevizi yağı sürün ve iyice emmesi için ovmaya devam edin.

 

Yoğurt, cildiniz için her anlamda muhteşem bir besindir. Cildinizi yeniler, onarır ve temizler. Ayrıca cilt tonunu dengeleyebilir. Çeşitli cilt maskelerinin ve güzellik ürünlerinin de içinde bulabileceğiniz yoğurt, geçirdiği fermantasyon nedeniyle çok kıymetlidir. İçerisindeki yararlı bakteriler, cildinizi içerden ve dışardan besleyebilir ve sağlık kazandırabilir.

 

Şeker, her ev yapımı peeling ürününde kullanabileceğiniz bir malzemedir ve cildin doğal olarak soyulmasına, böylece de renginin açılmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. En sevdiğiniz nemlendiricinizin içine biraz şeker katıp, dirseklerinizi bununla ovalayabilirsiniz ve ayrıca çeşitli nemlendirme özellikli besinlerin içine karıştırıp, kendi ev yapımı peelinginizi hazırlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli şey, uzun süre ovalamamaktır.

 

Karbonat veya halk arasında bilinen adıyla kabartma tozu, cilt kararması söz konusu olduğunda ilk akla gelen ürün olabilir. Her şekilde, cildin ölü derilerden kurtulmasına ve soyulmasına yardım eder ve aslında bir dezenfektandır. Dirseklerinizdeki kararmadan kurtulmak için düzenli olarak, karbonat kullanabilirsiniz.

 

Zerdeçal, antiseptik ve ağartıcıdır. Nemlendirici bir besin ile karıştırıp uygulayarak, dirsek kararmasından kurtulabilirsiniz. Ayrıca süt, cildin koyulaşmasının önüne geçer ve doğal olarak nemlendirir. Böylece, cildinizde ölü deri birikmez.

 

Kakao ve Shea yağı, Hindistan cevizi yağından sonra, cildinizi derinlemesine nemlendirebilen muhteşem bir besinsel yağdır. Cildinizin koyulaşan bölgelerine sürebilir ve sağlıklı olmasını, sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde patates de cildi onarabilen ve besleyebilen bir besindir, nemlendirici bir besinle karıştırıp, cildinize ve kararan bölgelere direk olarak uygulayabilir ve bekletebilirsiniz.

 

Ve son olarak artık herkesin de bildiği üzere, doğal aloe vera jeli cildiniz için harikulade bir içeriğe sahiptir. Güneşin UV ışınlarının ve sürtünmenin neden olduğu cilt kuruluğu ve kararmasını azaltabilir ve aslında, tamamen yok edebilir. Düzenli olarak cildinize aloe vera uygulayabilirsiniz.

Kaynaklar:

 

https://www.marmarahair.com/

 

https://www.homeremedyhacks.com

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Aşı Ne Zaman Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Anne Günlüğü