Bebeklerde katı besine geçme zamanı ve Dikkat edilmesi gerekenler

Bebeklerde katı besine geçme zamanı ve Dikkat edilmesi gerekenlerNormal şartlarda 4-6 ay arasında bebeğiniz için ek besinlere geçiş yapılabilir. Anne sütünü çok uzun zaman alan bebeklerde ki 6 ayına geçişten sonraki ek besinlerde problemler yaşabildiği için genellikle bebeğin gelişiminin izlenme takvimine göre dört ayından sonra ek gıdalara geçmek için uygun bir dönemdir. Ek gıdalara geçişte bebek alıştırılmalıdır. Alıştırma açısından anne küçük lokmalar halinde besinleri vermelidir.

Ek Gıdalara Geçişte Dikkat Edilecekler

Sponsorlu Bağlantılar4 ve altıncı ayda ek besinlere geçilebilinir. Bu dönemde ek besinler ezdirilerek bebeğe verilir. Verilecek olan ek besinin miktarı anne ile bebeğin ilişkisine göre az miktardan başlanarak verilmektedir. Ek gıdalar verilirken bebeğin aç olmasına dikkat edilir.

Bebek dördüncü ayından sonra ilk olarak meyve suyu ile beslenmelidir, öğlen için sebze çorbası, akşam için de muhallebi ya da muhallebi yerine geçecek kaşık mamalarının ara öğün olarak değerlendirilmesi gerekir.

Bebek genelde dördüncü ve altıncı ayından sonra üç ara öğün verilir ve ayrıca sabah yemeği saat on on buçuk gibi öğle yemeği de iki buçuk civarında verilmek üzere iki öğünü daha vardır.

Sporlu BağlantılarSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM