Bebek Düşürme Yöntemleri Ve Yolları

Bebek Düşürme Yöntemleri Ve Yolları

İstenmeyen hamilelik durumlarında kendini çaresiz hisseden bayanlar bitkisel ve doğal yöntemlerden yana tercihini kullanmaktadır. Doğal yollar ile bebek düşürmek cerrahi yöntemle kürtaj yaptırmaya göre daha güvenilir bir yöntemdir. Kadınlar tarafından da daha az travmatik bulunmaktadır. Zıplayarak bebek düşürme yöntemi sağlıksız bir yöntemdir. Bebek düşürmek için kullanılan bazı bitkiler bulunmaktadır. Bunlar arasında maydanoz, papatya, pelin bitkisi, blue cohosh, yarpuz bitkisi, angelica bitkisi de bebek düşürmeye yardımcı olmaktadır. Kürtaj yaptırmaya korkan anne adayları bebek ister bir ister 3 aylık olsa da bebekleri düşürebilirler.

 

Kürtaj Hapı İle Evde Bebek Düşürme Yöntemi

 

Rahim içinin boşaltılması yöntemine kürtaj adı verilmektedir. Gebelik durumunu sonlandırma amacıyla yapılan işlemlere genel anlamda düşük yapma yöntemi adı verilen kürtaj hapı adı verilmektedir. Bebek düşürmek için fitil kullanmadan önce doktora danışmak gerekmektedir. Kürtaj haplarını kafanıza göre eczaneden almamak gerekir. Doktor gözetiminde, doktorların takibi ve kontrolleri ile ameliyatsız şekilde düşük yapmak yasal ve başarılı bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Kürtaj Haplarının Hormonlara Etkisi

 

Bu ilaçlar progesteron hormonunu bloke etmektedir. Rahmin yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Bebek düşürmek için dua nedir diye soranlar için doktorlara da danışmaları gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Ardından da doktorun tavsiye edeceği ilaçlar ile rahim daralması sağlanarak kanama başlatılmaktadır. Bu şekilde düşük yapmak kendi kendine operasyon ya da kesiğe, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan başlatılmaktadır. Yinelemek gerekirse kürtaj hapıyla bebek düşürme yöntemi kendi kararımızla sağlıklı şekilde uygulanabilecek bir işlem değildir.

 

Erken Doğuma Neden Olarak Düşük Yaptıran Bitkiler ve İçecekler

 

Bebek sahibi olmak istemeyen anne adayları evde bebek düşürmek için erken doğuma sebep olan bitkiler tercih etmektedir. Sabunla bebek düşürmek nasıl olur diyenler için sağlıksız yöntemlerden uzak durmaları gerektiğini belirtmeliyiz. Gebeliğin özellikle ikinci döneminde kullanılmaktan kesinlikle kaçınılması gereken çeşitli bitkiler bulunmaktadır. Evde düşük yapma yöntemi olarak ilk 10 hafta süresinde sıklıkla kullanılıyor. Ancak normal zamanlarda sağlıklı olan bu bitkiler gebelik döneminde çeşitli yan etkilere sebep olabiliyor. Yasemin, safran, kimyon, ökseotu, fesleğen, sinameki, lavanta yağı gibi bitkiler düşük yapmaya yardımcı olmaktadır.

 

Maydanozun Bebek Düşürmeye Etkisi

 

Adet söktürme özelliğiyle başarı ile kullanılan maydanoz suyunun kanı sulandırdığı, düşüğe neden olduğu söylenmektedir. Fakat embriyo yani gebelik kan pıhtısından öte döllenmiş yumurta olduğundan aynı şekilde etki yapıp yapmayacağı düşüğe yol açma riski vardır. Evde bebek düşürme nasıl olur diyenlere uzmanlara görünmelerini belirtmeliyiz. Maydanoz çayı bitkisel kürtaj yöntemleri arasında yer almaktadır. Her yerde kolaylıkla bulunup satın alınabilen maydanoz bebek düşürmeyi sağlamaktadır. Her gün 4 bardak maydanoz çay içilirse düşük olma ihtimali de günden güne artacaktır. Buna rağmen doktor gözetiminde olarak ilaçlar kullanılması da önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Doğum Kontrol Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Anne Günlüğü

49 YORUM

 1. Yardımcı olmuştu

 2. Nasil ulasacagiz,

 3. Lütfen yardımcı olun nasıl düşük yaptınız

 4. Yardımcı olurmusunuz hangi ilaç ?

 5. Dilara nasıl

 6. Dilara bana acil cevap yazarmısın

 7. Nasıl düşük yaptın Dilara bilgilendirirmisin lütfen

 8. hapin adi nedir

 9. Merhaba ben 4,5 hamileliği sonlandirmak istiyorum bu dediğiniz ilaç bu sürede ki hamilelik için geçerli mi lütfen yardımcı olun acil olaraktan

 10. Nasil ulasacaz sana

 11. Nolur banada dönün hangi ilacı kullandınız

 12. Size nasıl ulaşabilirim

 13. Dilara hamın nasıl düşük yaptınız çok acil ihtiyacım var

 14. Lütfen beni duyun bana yardım edin

 15. Nasıl yaptın söyle lütfen

 16. dilara hanım banada ulaşırmısınız acilennnnnnnnnnnnnnnnnnnn yardım istiyorum

 17. ilacın adi ne nerden bulabirim acil yardim

 18. Dilara hanım acil lütfen iğneler maydonoz ise yaramadı 17 haftalık oldu canıma bile kıyarım çünkü eşimden ayrılıyoruz

 19. Dilara hanım lütfen yardımci olrmudunuz hangi ilaç acama

 20. İlaç ismi nedir

1 2 3