Bebek Arabası Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Arabası Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz için araba almak oldukça dikkatli karar verilmesi gereken bir durumdur. Yanlış kararlar bebeğinizi gezdirirken bu keyfin işkenceye dönüşmesine sebep olabilir. O nedenle bebek arabası alınırken şunlara dikkat edilmelidir:

Bebek Arabası Nasıl Olmalı? Bebek Arabası Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Güvenlik: Arabalar hafif olsun diye dayanıksız metallerden yapılabiliyor. O nedenle metallerin sağlamlığından ve ‘5 Nokta’ emniyet kemeri olduğundan ve bu kemerin çocuk tarafından kolayca açılamayacağından da emin olmak gerekir.

2. Konfor: Doğumdan sonra kullanabilmek için sırt dayanağının tam yatar pozisyonda olması gerekir. Oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının kademeli oluşu ve ön tepsisinin oluşu bebek için konforlu olmasını sağlar. Kumaşın silinebilir olması ve bebeği terletmiyor olmasına da dikkat edilmelidir. Hatta varsa yıkanılabilenler alınmalıdır.

3. Manevra Kabiliyeti: Küçük-sert tekerlekli ve amortisörsüz arabalar bebeğinize yoldaki titreşimi yansıtır ve yolculuğun eğlenceli bir durumdan çıkmasını sağlar. Büyük tekerlekli ve amortismanlı arabalar bebeğinize yollardaki bozukluğu hissettirir. Bu yüzden bebek arabasının tanıtımında bunlara dikkat edilmelidir.

4. Ağırlık ve Kullanım Kolaylığı: mümkün olduğunca tek elle açılıp kapanan arabalar tercih edilmelidir. Çok hafif olursa devrilme riski, çok ağır olursa da taşıma ve kullanma zorluğu çekilir.

5. Garanti Süresi ve Ulaşılabilirlik: Bebek arabasının garantisinin olmasına dikkat edilmelidir. İleride oluşabilecek arızalara karşı yaygın servis merkezli olmasına da dikkat edilmelidir.

Sizler için kullanışlı ve güvenli bazı bebek arabası modellerini inceledik. Beğendiğiniz ürünü incelemek için resmine veya ismine tıklamanız yeterli…

Bebekler İçin En Güzel Bebek Arabaları

Bir önceki yazımız olan 30. Hafta Gebelik- 30. Hafta Hamilelik başlıklı makalemizde 30 hafta, 30 hafta bebek hareketleri ve 30 hafta hamilelik hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü