Bebeğin Temizliği İçin Silerek Temizleme

Bebeğin Temizliği İçin Silerek Temizleme

Bebekler bazı durumlarda da, hava şartlarının gerektirmesinden dolayı silerek temizlenirler. Bu nedenle, bebeği silerek temizleme adına, annelerin bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Bebeği silerek temizlemek, bebeğin temizliği açısından bilinmesi gereken bir konudur. Bebeği silerek temizlemek için, öncelikle, oda sıcaklığının, bebeğin vücut ısısına uygun olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, bebeğin temizliği için, silerek temizleme işleminin yapılacağı ortamın sıcaklığı, iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.

Bebeği silerek temizlemek için, öncelikle bebeği düz bir yere yatırmanız gerekmektedir. Daha sonra ise, önceden hazırladığınız bir tülbent; ya da pamuk ile, silerek temizleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bebeği silerek temizleme işlemini gerçekleştirirken, öncelik sıralamasında, bebeğin alt kısmını en sona bırakmanız önerilmektedir. Bebeğinizin ne zaman ne yapacağını kestirmeniz oldukça zordur; bu nedenle, silerek temizlediğiniz kısımların kirlenmemesi için bu öneriyi göz önünde bulundurmanızda fayda görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Göbek Bağının Düşmesi başlıklı makalemizde bebeğin göbeği düşerken ağrı yaparmı, bebeklerde göbek bağı düşerken ağrı olurmu ve göbek bağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü