Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

 • Hamilelik döneminde en çok sorulan sorular arasında yer alan bebeğin kalp atışları kaçıncı haftada duyulur sorusu cevaplamaya çalışacağız. Gebelik süreci oldukça çetrefilli dönemlerden biridir. Daha bu süreç başlamadan nasıl hamile kalırım konuları ile uğraşılır, daha sonra da hamilelik döneminde ki bir sürü sorunlar ile. Bu işte bu dönemin en önemli ve güzel hatıralarından ise biridir. Uzun uğraşlar sonucunda kalınan hamilelik sürecinde anne adaylarını sıkıntı ve strese sokan konulardan biri ise bebek sağlığıdır. Daha ilk haftalardan itibaren bu konu bireylerin oldukça canını sıkan konulardan biridir. Bu sebep ile bebeğin kalp atışları bebeğinizin sağlığı hakkında bir miktar yön verici cevaplar içerebilmektedir.

  Sporlu Bağlantılar

  Hamile kalan bireyler için kalp atışlarını dinlemeleri konusunda bir stres yapılmamasını önermekteyiz. Sebebine gelince ise stres her hastalığın tetikleyicisidir. Bu sebep ile kalp atışlarının hangi haftada görüntüleneceği konusunda size bilgi verelim ve merakınızı giderelim. Genellikle ultrason da bebeğin kalp atışları 5. veya 6. haftadan itibaren hissedilmektedir. Bazen bebeğin gelişimi biraz yavaş ilerlemesi durumlarda ise 6. veya 7. haftalara kalp atışı duyulabilmesi sarkabilmektedir. Ancak bebeğin kalp atışları en rahat bir şekilde 10. haftayı yani iki buçuk aylık olduğu sırada duyulabilir.

  Ultrasonda bebek ne zaman görülür?

  Doğum uzmanları hamilelik sürecinden itibaren bebeğin sık sık kontrol edilmesini, sağlıklı olup olmadığı konusunda bilgi edinilmesini önermektedir. Bu sebep ile kesinlikle kalp atışlarını dinlemek için doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

  Sporlu Bağlantılar

  Sosyal Medyada Paylaşın:

  Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
  Sponsorlu Bağlantılar