Arkadan İlişki (Anal İlişki) ile Hamile Kalınır mı?

Arkadan İlişki (Anal İlişki) ile Hamile Kalınır mı?

Sık sık merak edilen konulardan biri olan ve sıkça soru aldığımız bu konu hakkında net bilgiler ile bilgilenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak istiyoruz. Arkadan ilişki ile hamile kalınır mı, anal ilişki ile hamile kalınır mı gibi soruların sebebi arkadaş bir ilişki yaşamaktır.

Arkadan ilişki olarak bilinen penisin vagina değil de kadın makatına sokulması ile oluşan ilişki diye adlandırılan bir olaydır. Özellikle yasak ilişkilerde ve bakireliğin bozulmaması konusunda tercih edilen ilişki türlerinden biri olarak bilinmektedir. Genelde evlilik öncesi kızlık zarının zarar görmemesi için çiftler tercih edebilir.

Anal yani ters ilişki ile hamilelik oluşma olasılığı milyonda bir denecek kadar azdır. Yani makata boşalma ile hamilelik olayının gerçekleşme olasılığı imkansız değil fakat imkansıza yakın bir olaydır. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, makat ile vagina delikleri birbirine yakın olduğu için spermlerin bulaşma imkanı olabilir, bu konu da önemle önlem almak gerekir yoksa kadından gelen zevk suyu ile spermler rahime kadar itilebilir ve kızlık zarı yırtılmadan dahi hamilelik olasılığı ile karşılaşılabilir.

Ne kadar tercih edilse veya edilmese dahi ters ilişki hem sağlık açısından hem de çiftler arası oluşan saygı seviyesi bakımından oldukça tercih edilmemesi gereken birşeydir. Biz anne günlüğü olarak her ne olursa olsun ters ilişkiyi tavsiye etmiyoruz. Sağlık açısından oldukça zararlı bir ilişkidir, bu birleşmeye ilişki dahi demek istemiyoruz fakat yaşanan bu ilişki hem sağlık açısından size zarar verecek hemde dini bakımdan da oldukça zararlı ve kati kararları olan bir ilişki türüdür. Kesinlikle tavsiye edilmez ve etmiyoruz.

Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU cinsel ilişki hakkında yapmış olduğu aşağıda ki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur? başlıklı makalemizde adet, hamilelik ve yumurtlama gunu hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü

5 YORUM

  1. Sevgilimle arkadan ilişkiye girdik ve içime boşaldı ama one gittiğini bulastigini sanmıyorum hemen sildik zaten tuvalete gidince de anusten çıktı geri hepsi yumurtlama günumden 10 gun sonrasiydi sizve hamile miyimdir inşallah degilim dir çok pismanim aşırı

  2. Merhaba ben kız arkadaşımla ters ilişki yaşadım ve boşaldım içine spermimi cektigimde akma falan olmadığı gördüm daha sonra alabilir mi yada aktiysa anal deliğinden ve vajina etrafına geldiyse hamile kalma olasılığı var mi

  3. Eşimle bir ne olduysa bana tersten yaklaştı penisi içime girmedi ama arka tarafın içine girdi gibi bilmiyorum sizce bir şey olurmu hamile kalınırmı bana bir şey geldi gibi oldu ama emin deyilim öne gecmedi hemen bıraktı zaten bişey olurmu

  4. Sevgilimle ters ilişkiye girdik içime boşaldı fakat aktığında direkt aşağı aktı öne gelmedi geldiyse de çok çok az gelmiştir ama hiç fark etmedim ıslaklık vardı ama o benim ıslaklığımdı sizce hamile kalır mıyım?

  5. Arkadan yaptik acidi biraz ama onun suyu atti ama direk yataga bosaldi hemen tyvalette gittim peceteyle sildim ettim sonra banyoya girdim banyo yaptim ve emin degilim kendim yardim edebilirmisiniz gmelime gonderebilirmisiniz normalde 27sinde olmam lazim hala adet goremedim ?