Anne Sütü Nasıl Artar? Anne Sütünü Arttırmanın Yolları

Anne Sütü Nasıl Artar? Anne Sütünü Arttırmanın Yolları

Günümüzde, bebek sahibi olan pek çok kadının ortak sorusu şudur: Anne sütünü arttırmanın yolları nelerdir? Anne sütünü nasıl arttırabilirim? Anne sütü nasıl artar? Biz, bu yazımızda sizler için, anne sütünü arttırmanın yolları arasında yer alan bir bitkisel tariften söz edeceğiz. Anne sütünü arttırmanın yolları nelerdir, anne sütünü nasıl arttırabilirim, anne sütü nasıl artar diyenler; anne sütünü arttırmanın yolları arasında yer alan bu tarif ile, oldukça etkili sonuçlar elde edeceksiniz…

Anne Sütünü Arttıran Formüller

Öncelikle gerekli malzemelere bakalım:
Yarım çorba kaşığı pırasa tohumu
Bir tane havuç
Yeteri kadar bal
Bir çorba kaşığı süt otu
Bir çorba kaşığı salep tozu
Bir avuç rezene…

Anne sütünü arttırmanın yolları arasında yer alan bitkisel karışımı hazırlamak için, rezene suyun içerisine atılır, ve on dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen rezene suyunun, her gün, yemeklerdenm sonra olmak kaydı ile, günde üç sefer içilmesi önerilmektedir.

Anne sütünü arttırmanın yolları arasında yer alan bitkisel karışım önerilerinden bir tanesi de şudur: Öncelikle havuç rendelenir, içerisine süt otu ilave edilir. Elde edilen karışımın suyun içerisinde yirmi dakika bekletilmesi, sonrasında ise süzülerek posasının alınması gerekmektedir. Elde edilen posanın içerisine, karışım lapa halini alana kadar salep tozu eklenir, ve bir de, yeterince bal ilave edilerek karıştırılır. Anne sütünü nasıl arttırabilirim diyenlerin, elde edilen bu karışımdan, yemeklerden önce, bir ya da iki çorba kaşığı yemeleri gerekmektedir.
Anne sütünü arttırmanın yollarından bir diğeri de şu tariftir: pırasa tohumu, sert bir zeminde iyice dövülür. Daha sonra içerisine, karışımın macun kıvamına geleceği kadar salep tozu eklenir, sonrasında da bal karıştırılır, ve elde edilen bu karışımdan, yemeklerin öncesinde birer kaşık tüketilmesi önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bebeği Emzirirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? başlıklı makalemizde Bebek Nasıl Emzirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü