Anne Karnı Ne Zaman Belirginleşir ve Ortaya Çıkar?

Anne Karnı Ne Zaman Belirginleşir ve Ortaya Çıkar?

Gebelikte karın büyümesi, gebelerin diğer insanlara karşı gebe olduklarını gösteren ön belirgin özelliktir. Anne karnı ne zaman belirginleşir, anne karnı ne zaman büyür? Anne karnının ortaya çıkması hangi hafta, hangi ayda olur? İşte uzmanların yanıtları:

Anne Karnı Ne Zaman Belirginleşir ve Ortaya Çıkar?

Gebelik döneminin belirtilerinden olan karın büyümesi, öyle ilk baştan ortaya çıkan bir durum değildir.  Çünkü embriyo çok ufaktır. Hamileliğin ilk üç ayındaki göbek büyümesinin sebebi, bebek değildir. Gebenin kendi aldığı kilolar ya da gaz sıkıntısı buna yol açabilir. İsterseniz bu durumu biraz açıklayalım.

Gebelikte karın ölçüsünün büyüklüğü, uterus yani rahime bağlıdır. Çünkü bebek uterusun içindedir. Rahimin yeri hamilelikten önce leğen kemiklerinin arkasındadır. Yani hamilelikten önce rahim karın üzerinden hissedilmemektedir. Rahim, gebeliğin ilerlemesiyle yükselmeye başlar. Hamilelikte 12. haftada rahim kasıktaki tüy çizgisi hizasına kadar yükselir. Ve böylece ilk kez rahim 12. haftada leğen kemiklerinin üzerine çıkar.

Hamileliğin ilk üç ayında, karın bölgesindeki şişlik, bebekten kaynaklanmaz. Çünkü rahim daha karın bölgesinde değildir. Eğer karın bölgenizde şişme hissediyorsanız, bu sizin aldığınız kilolardan kaynaklanmaktadır.

Gebelikte anne karnı ne zaman büyür? Anne karnının ortaya çıkması hangi hafta, hangi ayda olur?

Gebelikte dışarıdan bakıldığı zaman karnın büyümesi için en erken 16. hafta civarına gelinmesi gerekir. Gebelikte 16. haftada ancak çıplakken karnın büyüdüğü gözlemlenebilir. Giyinik durumunda ise gebenin büyüyen karnını 20. hafta civarında dışardan fark edebilirsiniz.

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Başlar, Ne Zaman Hissedilir? Genelde anne karnında bebek hareketleri 14. hafta ile 26. hafta arasında hisedilir. Daha önce anne olmuşlar, ilk anne adaylarına göre daha önce hissedebilirler, çünkü ne hissetmeleri gerektiğini artık öğrenmişlerdir. Zayıf bir anne adayının da şişman bir anne adayından daha önce hareketleri hissedebilmesi mümkündür. Devamını Oku »

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
13 haftalik gebelik karni 13 haftalık gebelikte karın büyüklüğü 2 aylık hamile karnı 3 5 aylık hamile karnı 3 aylik gebelikte karin buyurmu 3 aylık hamile karnı 3 aylık hamile karnı nasıl olur 3 bucuk aylik gebelik 3aylık gebelik 4 aylık gebe karnı 4 aylık hamile karnı 5 aylık hamilelikte karın büyüklüğü Anne karnı ne zaman belirginleşir anne karnı ne zaman büyümeye başlar anne karnı ne zaman büyür anne karnı ne zaman ortaya çıkar anne karnının büyümesi ay ay hamile karnı gebelik belirtileri gebelik belirtileri ne zaman belli olur gebelikte 12.hafta gebelikte 16.hafta gebelikte 20.hafta gebelikte anne karnı ne zaman belli olur gebelikte karın ne zaman belli olur gebelikte karın ne zaman büyür gebelikte karın ne zaman büyür kadınlar kulübü gebelikte karın ne zaman çıkar gebelikte karın ne zaman şişer hamile karnı ne zaman belli olur hamilelerin karnı ne zaman büyür Hamilelik Belirtileri Hamilelikte 12. hafta Hamilelikte 16. hafta Hamilelikte 20. hafta hamilelikte anne karnı ne zaman büyür hamilelikte göbek ne zaman çıkar hamilelikte karın büyümesi hamilelikte karın ne zaman belirginleşir hamilelikte karın ne zaman belli olur hamilelikte karın ne zaman büyümeye başlar hamilelikte karın ne zaman büyür hamilelikte karin ne zaman cikar hamilelikte karın ne zaman şişer hamilelikte karin nezaman cikar hamilelikte ne zaman karın büyür Hamilelikte Vücuttaki Değişiklikler http://www annegunlugu net/anne-karni-ne-zaman-belirginlesir-ve-ortaya-cikar html ikiz gebelikte karın ne zaman büyür

107 yorum

  1. Klo yapınız ile ilgili bir durum zayıfsanız belirgin olabilir, ama genel olarak karın 5. ayda büyümeye başlar.

  2. 2 aylık hamileyim karnım çok çıktı 5
    aylık gibi dahaa önce hiç göbeğim yoktu cok üzülüyorum

  3. Ben 13 haftalik hamileyim ama karnim hic cikmadi ve ilk hamileligim cok zayifladim 3 aylik hamileyim ve 43 kiloya dustum normalmi sizce arkadaslar

  4. Ben 2 aylık hamileyim 18 yaşındayım doğumdan biraz korkuyorum dua edin arkadaşlar olurmu ALLAH herkese bebeğini sağlıkla kucağına almasını nasip etsin amin

1 4 5 6

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM