29 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur?

29 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur?

Anne adaylarının sık sık sordukları sorulardan biri olan bu sorunun cevabı oldukça kolaydır. Bir bebek anne karnına düştüğü zamandan itibaren hafta hafta ne kadar büyüdüğü hesap edilir. Bir bebeğin büyüme süresi ay bazında hesap edilemez, çünkü bazı aylar 5 hafta bazı aylar ise 4 hafta üzerinden değerlendirilir.

Ama en doğru olan sonuca göre bir bebek ortalama 40 haftalık dünyaya gelecektir. Buna göre 29 haftalık bebek doğmasına 11 hafta kalmış olacak ve bu süre zarfında anne belirgin bir şekilde değişmeleri fark edebilecek konuma gelecektir.

29 haftalık bebek 203 günlük yani 6 ay 23 günlük hamilesiniz anlamına gelmektedir. Bir doğum süresi ortalama 9 ay 10 gün veya kız bebek ise 9 ay olarak hesap edilmektedir. Buna göre sizin bebeğinizin dünyaya gelmesine oldukça az bir zaman kalmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte (Gebelikte) Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı makalemizde gebelikte nelere dikkat edilmeli, hamilelikte nelere dikkat edilmeli ve hamilelikte sigara kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Anne Günlüğü