1 Aylık Bebek Beslenmesi: Bir Aylık Bebek neler yiyebilir?

1 Aylık Bebek Beslenmesi: Bir Aylık Bebek neler yiyebilir?

Yeni doğan ya da bir aylık bebek beslenmesi, bebeğin doğum sonrasından itibaren gelişmiş olduğu süreçtir. Artık bu süreçten itibaren doğum heyecanı yaşamayacak, hamilelik süresi takip etme sıkıntısı içinde bulunmayacaksınız. Hamilelik ne kadar zor olsa da bu yaşananlar geçmişe altın harfler ile en iyi hatıralar olarak yazılacaktır. Bebeğin gelişimi, bebeğin beslenmesi ve bebek ile ilgili tüm gelişmeleri ay ay inceleyeceğiz. Bebekte ilk ay beslenme konumuza gelelim.

1 Aylık Bebek Beslenmesi

Bebeğinizin doğumdan sonra beslenmesi, ilerde gelişimi için oldukça önemlidir. Bu sebep ile anne bebeğinin gıdasına dikkat etmesi gerekmektedir. Bebekler ilk aylarda oldukça hassas olur, özellikle doğumdan sonra emzirmeniz doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Anne sütü yani tıp dili ile adı kolostrum dilimizde ise ağız sütü olarak bilinen bu süt bebeğin aşısı olarak nitelendirilmekte ve oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

1 Aylık Bebek Beslenme Menüsü

Bebeklerde ilk ay belirttiğimiz gibi oldukça önemlidir. Bu sebep ile bebeğinize anne sütü haricinden farklı bir gıda takviyesi yapılmaması önerilmektedir. Fakat bebeğiniz anne sütü kabul etmiyor ise bu sefer yapmanız gereken en iyi şey doğum sürecinden itibaren sizi takip eden ve bebeğinizin doktoru olan doktora bu durumu belirterek ek gıda takviyesi yapmasını belirtebilirsiniz. Ek gıdalar ile bebeğin açlığı ve gıda takviyesi ile sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanabilmektedir.

Eğer anne sütü az geliyor ise yapmanız gereken süt yapan yiyecekler adlı konumuzu okuyarak, anne sütü arttıran besinleri öğrenebilir buna göre anne sütü nasıl artar, en doğal çözümlerini uygulayabilirsiniz.

Yazar: Hale AVCI

Ay ay bebek beslenmesi

Bir önceki yazımız olan Yeni Doğan Sarılığı: Yeni Doğan Bebeklerde Sarılık Belirtileri başlıklı makalemizde anne sütü sarılığı kaç gün sürer, anne sütü sarılığı nasıl geçer ve bebeğin sarılığının geçtiği nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Günlüğü

2 YORUM

  1. Anneme bıraktığımızda bebeğimizi artık tedirgin oluyorum, bir ay olmadan yoğurt yedirmiş. Size de yedirdim dediği için bir şey de diyemiyoruz.

  2. Daha çok sulu gıda verilebilir mi acaba ? Mamaların doyurduğunu pek zannetmiyorum ya da en erken ne zaman gıda takviyesine başlamak daha doğru olur ?