Ultrasonda bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Ultrasonda bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Anne ve baba adayları, bebeğin cinsiyetini öğrenmek için çok meraklıdırlar. bu yazımızda ultrasonda bebeğin cinsiyetinin görülebileceği haftalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ultrasonda bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Bebeğin Cinsiyeti Kaçında Haftada Belli olur?

Öncelikle daha önceki yazımızda anne karnında bebeğin cinsiyetinin kaçıncı haftalar arasında belli olduğuna değinmiştik. İlk döllendiği anda, kromozoma bağlı olarak bebeğin cinsiyetinin belli olduğunu, ancak bizim bunu öğrenmemiz için 14-16. haftaya kadar beklememiz gerektiğini anlatmıştık.

Anne karnında 11. hafta civarında erkek bebeklerde penisin gelişmesi, cinsiyet tahmini için en önemli etkendir. Bu yüzden 11. haftadan önce bebeğin  cinsiyetini ultrasonda görmek mümkün değildir. 11. haftadan sonra teorikte uygun ultrason cihazı ile gebeliğin görülmesi mümkün görülmekle birlikte, uygulamada her zaman mümkün olmadığını belirtmekte fayda vardır.

12. hafta ile 14. hafta arasında bebeğin cinsiyetini saptamak bazı durumlarda mümkün olabilir. Çoğunlukla 14. ve 16. haftalar arasında uzman bir gözlemci, ultrasonda bebeğin cinsiyetini saptayabilir. Ama yine de en yüksek doğruluk oranında cinsiyet tespiti için en uygun dönem 16-20 haftalar arasındadır diyebiliriz.

Bebeğin Cinsiyeti En Erken Kaçıncı Haftada Belli olur? Bebeğin cinsiyeti en erken ne zaman belli olur?

Başta da belirttiğimiz gibi 11. hafta civarında erkek bebeğin penisi gelişir. 11. haftadan önce cinsiyet tahmini mümkün olmamaktadır. ama her çocukta da 11. haftada bebeğin cinsiyeti bulunacak diye düşünmemek gerekir. kullanılan ultrason cihazının kalitesi ve bebeğin duruş pozisyonu, her zaman bebeğin cinsiyetinin görülmesine imkan vermeyebilir.

Size 2 farklı araştırmadan söz etmek istiyoruz. Gebeliğin 11-14 haftalarında olan 148 annede ultrasonla bebeğin cinsiyet tespiti yapılmaya çalışılmış, % 80,3 oranında doğru tahmin edilmesine karşın hata oranı %19.7 olmuştur. eğer 11 ile 14. haftalar arasında ultrasonda bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek isterseniz, 1/5 oranında hata payını göz önüne almanızda fayda var.

Yeni teknolojinin faydalarını da göz önünde bulundurmakta fayda var. İlk üç aylık süreçin sonlarında üç boyutlu ultrason ile incelenen 200 annenin cinsiyet tahmininde %85.3 oranında başarı sağlanmıştır. Dört boyutlu ultrason kullanarak doğru tahmin ihtimalinizi arttırmayı da deneyebilirsiniz.

Kesin sonuç almak isteyenler, 14-16. haftada iyi bir uzman kontrolü ya da daha kesinlik için 16-20. haftalar arasını düşünmelidirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
10 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu 11 haftalık bebegın cınsıyetı bellı olurmu 11 haftalik gebelikte cinsiyet belli olurmu 12 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu 12 haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu 13 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu 14 hafta gebelik cinsiyet belli olurmu 14 haftada cinsiyet belli olurmu 14 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu 14 haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu 14 haftalık cinsiyet belli olurmu 14 haftalık gebelik cinsiyet 14 haftalık gebelik cinsiyet belli olurmu 14 haftalık gebelikte cinsiyet belli olurmu 15 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu anne karnında bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur anne karnında cinsiyet ne zaman belli olur anne karnındaki bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur anne karnindaki bebegin cinsiyeti ne zaman belli olur bebeğin cinsiyeti en erken kaçıncı haftada belli olur bebeğin cinsiyeti en erken ne zaman belli olur bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda öğrenilir bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur BEBEĞİN CİNSİYETİ NE ZAMAN BELLİ OLUR bebeğin cinsiyeti nezaman belli olur bebeğin cinsiyetini belirleme bebeğin cinsiyetini tahmin etme bebek cinsiyeti en erken ne zaman belli olur BEBEK CİNSİYETİ KAÇINCI HAFTADA BELLİ OLUR bebek cinsiyeti ne zaman belli olur bebek cinsiyeti nezaman belli olur cinsiyet en erken ne zaman belli olur cinsiyet kaçıncı haftada belli olur cinsiyet ne zaman belli olur gebelikte cinsiyet belirleme haftası gebelikte cinsiyet kaçıncı haftada belli olur gebelikte cinsiyet ne zaman belli olur Gebelikte Ultrason Muayenesi hamilelikte cinsiyet kaçıncı haftada belli olur hamilelikte ultrason http://www annegunlugu net/ultrasonda-bebegin-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur html on dört haftalık bebek cinsiyeti belli olurmu ultrason ve bebeğin cinsiyeti Ultrasonda bebeğin cinsiyeti ultrasonda bebeğin görüntülenmesi ultrasonda cinsiyet belirleme

BİRDE BUNLARA BAKIN

248 yorum

 1. Her sey cok guzel bir sekilde anlatiliyo.baskalarindan yalan yanlis duyumlarla bebegimi beklemek yerine bu siteden her seyi dogru bir sekilde ogreniyorum tesekkurler.

 2. bence gerçekten faydalı şeyler var.her gün bakıyorum. çok sabırsızım biran önce olsun istiyorum siteyi hazırlayanlara teşekkürler

 3. bende 4 aylık hamileyin sizin yazdıklarınız çok anlanlı sizdenden çok şey öğreniyorum teşeküler

 4. merhaba ben 12 hafdalık hamileyim 2ci ama ilkde zor oldu birde sezaryanla oldu ilkde zor gecince bundada öyle zor olacak diye korkuyorum ilkde kalkamamıştım normalde olmadı

 5. gerçekten mükemmel bir sayfa çok şey öğreniyorum size teşekkür ediyorum

 6. Doktorlar pek söylemek istemiyorlar erken evrelerinde Ben şaşırdım doğrusu tamam hata payı muhtemelen erken evrelerinde yüksektir ama en azından bunu söylemeleri gerekirdi kızdım aslında bu haberi okuyunca çünkü bende hamileyim 13 haftada gitmiştim söylemediler.Doktorun biri 20 haftada kesin olarak belli olur dedi öncesini dile getirmedi.Biri de iki hafta sonra gel bakmaya çalışayım dedi yani herkez kesinlik olmadan riske girmek istemiyor sanırım.

 7. slm arkadaslar ya bende 20 haftalik hamileyim doktor 100 de 80 erkek diyor dogrumudur ve 20 haftalik 5 aylik ediyor demi bazi kisiler yaniltiyor da yorumlarinizi bekliyorum tsk.ederim herkesi allah kurtarsin arkadaslar:))

 8. slm ben 10 haftalık hamileğim ve ikiz annesi adayıyım.iki tane meleğim olacak hiç önemli değil benim için cinsiyetleri allah’ım onları sağlıklı bir şekilde kollarıma nasip eylesinde o zaman yeter benim mutluluğum bana

 9. slm ben 7 haftalık hamileyim bu ara çok bulantı ve halsizliğim var toktorum ilaç kullanmamı uygun görmedi bu doğrumu lütfen bilgi verirmisiniz teşekkür ederim

 10. SLM arkadaşlar.ben 7 yıl sonunda hamileyim allahıma cok şükür,iki kez aşıla yaptım tutmadı,şimdi ise kendilinden hamileyim,,16 günlük,bir hafta sonrasında doktorum kalp atışlarını duycaz dedi,,sabırsızlıkla bekliyorum,umarım herşey yolunda gider ve ALLAHIM

 11. SLM arkadaşlar.ben 7 yıl sonunda hamileyim allahıma cok şükür,iki kez aşıla yaptım tutmadı,şimdi ise kendilinden hamileyim,,16 günlük,bir hafta sonrasında doktorum kalp atışlarını duycaz dedi,,sabırsızlıkla bekliyorum,umarım herşey yolunda gider ve ALLAHIM herkeze nasip etsin bu duyguyu..

 12. bende 11 haftalık hamileyim ve 2. 1 tanede kızım var merve 8 yaşında allah inşallah her kese sağlıklı bir bebek verir.bende çok heyccanlıyım her akşam buralara bakıyorum ve çok şey öğreniyoryor kızımda çok mutlu kardeşi olacağı için

 13. selam arkadaslar ben 12 haftalik hamileyim cinsiyeti sordugumda bana daha cok erken oldugunu en fazla 5 aylikken cinsiyetini net olarak soyleyecegini soyledi bakalim saglikli olsun bizim icin kiz erkek fark etmiyor allah hepinizi saglikla kurtarsin

 14. benim 3 ayım bitti hamilelikte dördüncü aya doğru gidiyorum bebeğimi çok seviyorum kız erkek fark etmiyor benim için rabbim eli kolu sağlıklı bi evlat versinde cinsiyet en son düşünceğim şeydir allah bütün annelere sağlıklı bebek nasip etsin….

 15. bu siteden herşeyi öğrenebiliyorum ve doktorlara güvenim artık kalmadı çünkü herkes bir kafadan konuşuyor ama burda her şeyi öğreniyorum.bu siteyi kurandan allah binlerce kez razı olsun.BEBİŞ BEKLEYEN HERKESE HAYIRLI OLSUN….

 16. Gerçekten başkalarına sormak yerine bu siteden merak ettiğim herşeyi en iyi şekilde öğreniyorum gerçek anlamıyla iyi de bilgileniyorum tesekkurler:)

1 2 3 13

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemap